Pożyczka przez internet – krok po kroku

Należę do grona tych osób, które w celu uzyskania dodatkowej gotówki musiały się trochę nagimnastykować żeby uzyskać potrzebny kredyt. Kiedyś kredyt nie był na wyciągnięcie ręki tak jak jest obecnie, trzeba było pochodzić trochę po placówkach, załatwiać zaświadczenia o zatrudnieniu i dochodach z miejsca pracy a gdy już złożyło się wszystkie potrzebne dokumenty, trzeba było jeszcze poczekać dobre kilka dni na decyzję o udzielenie kredytu.

Pół biedy jeśli ta decyzja była pozytywna, człowiek wtedy wychodził z banku szczęśliwy, gorzej jeśli odmowna wtedy trzeba było proces zaczynać od nowa w innym banku i najczęściej ani tak na nic się to zdało ponieważ jeśli jeden bank odrzucił nasz wniosek o kredyt to kolejny robił najczęściej to samo. Dzisiaj chociaż mamy jakiś dodatkowy wybór w postaci różnego rodzaju firm pożyczkowych, kiedyś niestety takich dodatkowych możliwości nie było.

Dzisiaj aby uzyskać nie dużą gotówkę nie jest również konieczne chodzenie po placówkach bankowych i składanie tony dokumentów. Choć nie wszystkie banki jeszcze się tego nauczyły to część umożliwia uzyskanie pożyczki całkowicie drogą internetową, bez potrzeby wychodnia z domu. Do takich internetowych banków należą choćby znany Wam dobrze i myślę że lubiany mBank, Getin Bank oferują internetowe kredyty pod marką iKredyt, iGotówka działająca pod skrzydłami BNP Paribas czy Nest Bank który w ostatnim czasie pojawił się na finansowym rynku kredytów online.

Co będzie potrzebne do uzyskania pożyczki online? Na pewno przyda nam się dowód osobisty a konkretnie dane w nim zawarte, konieczne będzie również posiadanie rachunku osobistego oraz telefonu komórkowego. Te trzy rzeczy to konieczność jeżeli chcemy starać się o pożyczkę online. W celu uzyskania pożyczki przez internet niekiedy może być również potrzebne jakieś zaświadczenie o uzyskiwanych dochodach miesięcznych. Nie koniecznie musi to jednak być takie zaświadczenie jakie dostarczało się kiedyś, podpisane przez pracodawcę a najlepiej jeszcze z pieczątką zakładu (i zdjęciem prezesa..). Teraz większość banków zadowala się wyciągiem z konta który możemy sobie pobrać sami logując się na swoje konto.

Czas oczekiwania na potrzebną gotówkę również jest znacznie krótszy niż miało miejsce to kiedyś. Dzisiaj jeśli złożymy wniosek do południa, istnieje duża szansa że potrzebną gotówkę otrzymamy jeszcze tego samego dnia.

Artykuł powstał przy współpracy z Kredyt Forum Portfel24

You may also like

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *